2.13.2016

Odlišnosti win 10 a vin 10 IoT.

Kdo si - stejně jako já - představoval, že Win 10 IoT budou více méně podobné windows 10, bude reálnou podobou Win 10 IoT překvapen a třeba i částečně zklamán. Při hledání vysvětlení jsem pročetl několik článků z nichž vybírám dva, které doporučuji vaší pozornosti.
1. Prní článek napsal Jaroslav Hůna a publikoval ho 29.7.15 v RPiBlogu. www.rpiblog.cz.
J. Hůna píše: "Ano, Windows 10 IoT Core běží na Raspberry Pi 2, ale plochu tu nenajdete. Najdete tu pouze DefaultApp, aplikaci se základním přehledem a nastavením RPi2. IoT je totiž systém pro ovládání Raspberry Pi na dálku....další aplikace budou přibývat" 
2. Druhý článek napsal a publikoval ve svém blogu pod názvem"Raspberry Pi 2 a Windows 10 IoT Core" - Štěpán Bechynský a to 11.5.2015
https://www.zdrojak.cz/clanky/raspberry-pi-2-windows-10-iot-core/
Cituji z článku: "Asi největší rozdíl mezi Windows 10 IoT Core a Linux distribucemi pro Raspberry Pi je chybějící uživatelské rozhraní na Windows 10 IoT Core. To by na druhou stranu mohlo ukazovat na jednodušší, a tedy i spolehlivější, systém pro dlouhodobé provozování. Čím méně věcí tam běží, tím se toho může méně rozbít."
V článku Šťěpána Bychynského mne velmi zaujala "Ukázková aplikace se zdrojovým kodem".
Autor si klade otázku "Jak tedy vypadá Windows 10 na Raspberry Pi 2 a co to umí?".
Ukázku uvádí těmito slovy:
"Na několika přednáškách v poslední době jsem při ukázkách I2C sběrnice použil maticový LED displej 8×8. Pokud chcete na tomto displeji udělat obrázek, tak musíte pro každý řádek připravit správnou kombinaci jedniček a nul. Co řádek, to jeden byte. Jednotlivé bity představují jednotlivé LED, sloupce. Bohužel jsou sloupce zpřeházené, takže udělat pěkný obrázek chvilku trvá. Ukázková aplikace zobrazí na obrazovce jednotlivé LED z matice a myší je budeme rozsvěcet a zhasínat. Výsledek rovnou uvidíme na připojeném displeji pro kontrolu a na obrazovce uvidíme hodnoty pro jednotlivé řádky. Aplikaci lze spustit i na normálním počítači nebo telefonu."
Celý článek má tuto strukturu:
- Jedna platforma vládne všem
- Raspberry Pi 2 a Windows 10 IoT Core
- Vývoj aplikací- 
- GPIO, I2C, SPI
- Ukázková aplikace
- Nasazení a spuštění aplikace
- Co si o tom myslím
- Kde vidím využití
Na webu toho najdete určitě sami více.